> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční kluziště!!!

vloženo: 20.11.2018           komentářů: 0

Vánoční kluziště!!! zahajujeme už v sobotu
Na Masarykově náměstí se stavba 9. ročníku projektu Vánoční kluziště!!! naplno rozběhla v pondělí 12. listopadu a už tuto sobotu 24. listopadu si mohou návštěvníci centra zdarma zabruslit.Slavnostní zahájení, které proběhne tradičně jízdou historickou tramvají Barborka s tučňákem Rudolfem – maskotem společnosti SAREZA, je naplánováno na 24. 11. 2018.Provoz Vánočního kluziště!!! bude do 1.1. 2019, celkem tedy 39 dnů včetně sobot, nedělí a svátků vždy včase 10:00 –20:00 hodin. Návštěvnost kluziště se každým rokem zvyšuje, což dokazuje velkou oblíbenost této nádherné atrakce. Díky Statutárnímu městu Ostrava, městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a významným partnerům,bude i letos, tak jako každým rokem,bruslení zdarma. Zpoplatněna je pouze půjčovna a brusírna bruslí, půjčovna SAREZA tučňáků (pomůcky pro děti) a šatna. V areálu kluziště bude také k dispozici zázemí s občerstvením a sociální zařízení. Kluziště využívají návštěvníci všech věkových skupin, dáváme možnost také školám a
organizacím zpříjemnit dětem předvánoční období i v
rámci školní docházky. Našim bruslařům se
snažíme zajistit co nejpříjemnější podmínky k
bruslení. Během dne pravidelně upravujeme ledovou
plochu rolbou a odklízíme nahromaděný sníh. Rovněž v letošním 9. ročníku Vánočního kluziště!!! připravujeme program a soutěže, které si návštěvníci oblíbili. V programu nebude chybět hokejové a krasobruslařské exhibice, soutěže o hodnotné ceny a náš maskot, tučňák Rudolf. Všechny informace o projektu, programu, soutěžích a samotném dění na Vánočním kluzišti!!! můžete sledovat na webu: ....vanocnikluziste.cz a také na facebooku SAREZAostrava.Pevně věříme, že společnost SAREZA opět přispěje k vytvoření příjemného svátečního
prostředí v centru Ostravy

autor: ww.vanocnikluziste.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.