Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK BRNO

vloženo: 10.11.2018           komentářů: 0

V 8. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se Ostrava opět pokoušela o první domácí vítězství v této sezóně, navíc chtěla samozřejmě přerušit již pět kol trvající sérii porážek. Šelmy z Brna jsou naopak v laufu po třech výhrách za sebou. Domácí se sice snažili, ale volejbalové umění a bohužel i bojovnost byla na straně hostů.

č.: 39 dne: 13. 11. 2018 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK Brno 0:3 (13:25, 14:25, 18:25)

Rozhodčí: Pecháček L., Grabovský Z.

Počet diváků: 170

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Faltínová, Zedníková, Zemanová, libero: Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Diatková, Sedláčková, Lukáčová

Hosté: Boulová, Nováková, Janečková, Kočvarová, Matuszková, Beránková, libero Chlumská. Střídala: Pospíšilová A.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes nás soupeřky zatlačily servisem. Nesložíme balón a děláme spoustu chyb. Nedokázaly jsme se prosadit proti vysokým blokům. Musíme to zarvat ve středu v semifinále Českého poháru v Praze n Olympu.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Vůbec jsme nezachytili začátky setů a hráli jsme ustrašeně a alibisticky. Chtěli jsme Brno zatlačit servisem, ale bohužel opak byl pravdou. Strašně hrály smečařky a s horším příjmem se nedá hrát proti vysokým brněnským blokům.“

Hosté:

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Jsme rády za 3 body. Ostrava nám pomohla zkaženými servisy, snažila se riskovat, ale to jí nevycházelo. “

Martin Gerža (trenér VK Brno): „Ostrava prochází krizí a my se postupně zlepšujeme a podle toho zápas vypadal.“

Popis utkání:

Do prvního setu nastoupilo Brno bojovně, od počátku si drželo vedení (4:8, 5:12). Ostravě se nedařilo náskok snížit, ba naopak (9:16, 10:21). Šelmy tedy v setu hladce zvítězily.

Druhý set se odehrával v duchu toho předchozího, hned od počátku se Brňanky ujaly vedení (0:3, 4:9, 7:14, 10:17). Domácí udělali spoustu chyb a hosté svůj náskok už pak jen navyšovali a opět se radovali z vítězství v setu.

Úvod třetího setu se se podobal předchozím dvěma (4:7, 5:12, 9:15). Domácí hráčky se nažily avšak podařilo se jim dotáhnout pouze na 16:19 a to bylo vše, co jim Brno dovolilo. Následně už tým zkušených hráček z Brna oslavoval své čtvrté vítězství v řadě.

I přes momentální neslavné výsledky Ostravanek děkujeme za neustálou podporu našim fanouškům a hlavně skvělým bubeníkům, kteří nás doprovází i na venkovní utkání.

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.