Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK DUKLA LIBEREC

vloženo: 22.10.2018           komentářů: 0

V předehrávce 5. kola UNIQA volejbalové extraligy žen se v Ostravě představila Dukla Liberec, která po loňské nováčkovské sezóně vyhlásila útok na extraligové medaile. A náboj zápasu dodaly i televizní kamery České televize, byť se utkání vysílalo až ze záznamu se zhruba dvouhodinovým zpožděním.

č.: 21 dne: 22 10. 2018 v hod.: 18:10

TJ Ostrava - VK Dukla Liberec (24:26, 23:25, 12:25)

Rozhodčí: Renčín K., Krtička J.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, Zemanová, Lukáčová, libero: Chevalierová, Červenková. Střídaly: Kašparová, Faltínová, Žolnerčíková

Hosté: Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková, Šustrová, Candráková, libero: Dostálová. Střídaly: Šotkovská, Holubcová, Kolářová

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „ Do zápasu jsme vstoupily dobře, tlačily jsme soupeře servisem a kvalitně jsme bránily. Bohužel v každé koncovce jsme udělaly větší množství chyb. A to nás už ve 3. setu nedokázalo zvednout. Dnes děkuji nejenom našim pravidelným fanouškům, ale i volejbalové mládeži, naši ženské záloze i všem trenérům, kteří pro dnešek odpustili tréninky svým svěřenkyním!!!“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Pro nás přísný výsledek, kdy jsme v obou setech vedli, ale byli jsme nedůrazní v obraně na síti a na příjmu. Třetí set byl vyústěním dvou vyrovnaných prohraných koncovek. Z tohoto utkání se musíme do budoucna poučit!!!(Nedáš, dostaneš).“

Hosté:

Laura Holubcová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Jsme rády, že jsme vyhrály za 3 body. Věděly jsme, že to nebude jednoduché. V prvních dvou setech jsme dělaly nevynucené chyby, po kterých jsme musely dohánět náskok soupeře. Třetí set jsme hrály, co jsme chtěly. “

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Ostrava nás překvapila. Hrála výborně středem. Naštěstí jsme se dostali do koncovky a tu uhráli. Druhý set byl podobný, ale v důležitých momentech jsme udělali méně chyb než domácí. Třetí set byl zcela v naší režii“

Popis utkání:

Vstup do utkání se lépe vydařil hostům (4:7). Díky vydařené sérii podání domácí nahrávačky Simony Lukáčové se Ostravě podařilo skóre otočit (9:7) a 1. set se vyvíjel v jejich prospěch až do stavu 19:15 i 20:17. Pak hosté svou ztrátu stáhli, vyrovnali (22:22) a v dramatické koncovce, také díky dvěma úspěšným blokům a chytře zvolené challenge za stavu 24:25 zvítězili.

Po vyrovnaném úvodu 2. setu (7:7) se domácí dostali do výraznějšího vedení (14:9), nicméně po zlepšeném výkonu hostů na podání, ostravské hráčky svůj náskok záhy ztratily (14:14). V další části se oba soupeři střídali ve vedení. Za stavu 23:23 v koncovce byly opět úspěšnější hráčky Liberce díky nepřesnostem Ostravanek.

Třetí set se odehrával plně v režii hostujících hráček. Domácím odskočily hned na počátku a svůj náskok po celý set jen navyšovaly. Set skončil jednoznačným vítězstvím hostů.

Hokejoví „fanoušci“ se porvali v MHD
Dne 30. ledna 2019 prováděli strážníci městské policie výkon služby v souvislosti s přesunem hokejových fanoušků dopravním prostředkem MHD v Ostravě-Porubě. Na jedné ze zastávek přiběhla k dopravnímu prostředku skupina osob, začala kopat do dveří, bušit do oken a po vstupu dovnitř napadla fanoušky soupeřícího týmu.

26.01.2019

Rozbil dveře v hotelu
Dne 26. ledna 2019 řešili strážníci v Ostravě-Vítkovicích oznámení z hotelu, kde se nacházela osoba, která vulgárně napadala hosty a odmítala prostory opustit. Hlídka na místě zjistila muže, který byl zde také ubytovaný, ale neustále bušil na dveře ostatních ubytovaných hostů a vulgárně je obtěžoval. Muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky, si nakonec sbalil své věci a objekt opustil. Před vchodem se však najednou rozběhl k vedlejším dveřím, které poškodil - rozbil skleněnou výplň a poškodil rám - a následně se rozběhl zpět do hotelu.

22.01.2019

Neměl jízdenku, ohrozil Asistenty
Na agresivního cestujícího narazili strážníci v noci dne 22. ledna 2019, kdy doprovázeli Asistenty přepravy DPO v tramvaji v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách. Muž, který neměl platný jízdní doklad, byl z přepravy Asistenty vyloučen, což nesl velmi nelibě. Začal slovně napadat strážníky i Asistenty přepravy a vyhrožovat jim. S jedním z přítomných si celou situaci chtěl vyřídit i „ručně“. Nepomohlo ani uklidňování jiným cestujícím, který cestoval společně s agresorem. Strážníci se situaci s mladým mužem, který byl zjevně pod vlivem návykové látky, snažili uklidnit, ovšem bez výsledku. Mladý muž i nadále pokračoval v nadávkách směřující ke všem přítomným. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se muž ohnal po jednom ze strážníků a pokusil se ho udeřit. Na řadu musely přijít donucovací prostředky.

20.01.2019

Pavouci velcí jako pěst!
Nedělní odpoledne 20. ledna 2019 přišel na linku 156 netradiční hovor od jednoho muže z Ostravy-Poruby. Ten oznámil, že se pod jeho postelí nacházejí agresivní skákající pavouci, kteří jsou velcí jako lidská pěst. Strážníci však na místě našli pouze jednoho uhynulého pavouka o velikosti cca 1,5 cm. Muž byl náležitě poučen o možném dalším postupu, především aby v obdobných situacích kontaktoval deratizační firmu.

20.01.2019

Vrtal v neděli, porušil vyhlášku města
V neděli 20. ledna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Mariánských Hor. Zde si obyvatelé bytového domu stěžovali na stavební práce a vrtání, které se ozývalo z jednoho z bytů. Strážníci situaci na místě vyřešili pokutou příkazem na místě a osobu řádné poučili, aby nadále v činnosti nepokračovala.