Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

vloženo: 15.04.2018           komentářů: 0

Semifinále dospělo ke čtvrtému utkání, zatím oba týmy drží neporazitelnost v domácím prostředí. Ostravanky ovšem v dnešním zápase musí vyhrát, aby si vynutily páté rozhodující utkání v Olomouci. V opačném případě by se z postupu do finále radovali hosté. Na ostravské palubovce se rozpoutal opět velký boj, ve kterém byly nakonec opět šťastnější domácí hráčky.

č.: 160 dne: 14.4. 2018 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:2 (21:25, 31:29, 15:25, 25:21, 15:13)

Rozhodčí: Kvarda P./Kořenek J./Topolánek M./Ištvanech M.

Počet diváků: 450

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Makauskaite, libero: Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, Sedláčková, Faltínová

Hosté: Strušková, Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sain. Střídaly: Kubínová, Čutuk, Dedíková.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes to byl zápas, který potvrzuje, že se musí bojovat o každý míč a my jsme to opět svojí bojovností a týmovým výkonem zvrátily na svou stranu. Děkujeme našim báječným fanouškům!!!“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Výborný zápas pro diváky a konec pro nás. Pátý zápas sice hrajeme venku, ale pro nás je důležité, že jsme to dotáhli až k tomuto rozhodujícímu utkání. Musíme zlepšit příjem. My jsme si šli za svým, bojovali o každý míč, pro diváky to musela být paráda.“

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Nás může mrzet 2. set, který jsme v koncovce neuhrály, bylo by to asi 3:0. Teď se stěhujeme domů, takže doufám, že domácí prostředí využijeme a postoupíme do finále.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes byla Ostrava lepší, na rozdíl od minulého zápasu, když to vyhrál někdo jiný. Domácí šli víc za vítězstvím a byli důraznější. Na středu se musíme připravit a vrátit jim to.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupily pravou nohou hráčky Olomouce (5:8). Za stavu 5:10 si vzal trenér domácích oddechový čas a Ostrava srovnala na 10:10. Hosté se však nedali a přidali další body (11:13, 12:15, 14:16). Následně TJ dotáhla na 16:16. Oba týmy se na chvíli přetahovaly o body, avšak vítězně ze souboje vyšlo družstvo z Hané (18:18, 18:22, 21:22), záměr rozhodla dvěma esy Dudová.

Ve druhém setu si domácí lépe pohlídali začátek (3:0, 8:7, 12:9). Kouč hostů si vzal time out, aby podpořil své hráčky (13:9, 14:11), to se mu povedlo a jeho svěřenkyně dotáhly skóre na rozdíl jednoho bodu. Na to reagoval trenér Ostravy a také si vybral oddechová čas (14:13). Druhý technický time out zastihl hráčky za stavu 16:14. TJ si udržovala mírný náskok (18:16, 19:17, 21:19), avšak Hanačkám se podařil vývoj setu zdramatizovat, když skóre otočily díky podání Struškové a dobré obraně (21:22). Po čtyřech odvrácených setbolech Olomouce se dostali k setbolům domácí a třetí v řadě proměnili.

Třetí set se odehrával výhradně v režii hostujících hráček, od počátku si budovaly náskok a Ostrava se jen marně snažila manko dohnat (1:7, 3:8, 4:9, 4:12, 8:16). Domácí dělali hodně chyb a hosté všechny beze zbytku využili a tento set vyhráli (11:19, 14:23).

Zisk čtvrtého setu mohl pro hostující hráčky znamenat postup do finále a domácí si naopak výhrou mohli vynutit pokračování zápasu. Na začátku setu se skóre přelívalo ze strany na stranu (7:8, 11:12, 14:13). Druhý technický oddechový čas se konal za stavu 14:16, pak to pro Ostravu nevypadalo dobře, a tak si trenér vzal oddechový čas (14:17). Ručička vah se ještě chvíli klonila na stranu Olomouce (14:18), poté však TJ nahodila motory (17:18, 17:19) a zápas směřoval stejně jako minulý týden k tie-breaku, kdy domácí díky skvělé obraně zablokovali pár útoků a dostali se do vedení a posléze i k vítězství v setu (20:19, 24:20).

Vidina prodloužení semifinálové série byla pro Ostravu evidentně velkým hnacím motorem. Na počátku sice mírně zaváhala, na což trenér reagoval oddechovým časem za stavu 3:5. Time out přinesl uklidnění pro domácí (7:5, 8:6). Olomouci se podařilo ještě srovnat na 8:8, ale poté už Ostrava mířila za vytouženým 5. zápasem v sérii (10:8, 11:9, 12:10, 13:12).

Porušil, co mohl
Dne 1. září 2018 v městské části Moravská Ostrava a Přívoz spatřila motorizovaná hlídka automobil couvající na křižovatce. Následně se vozidlo na stejném místě otočilo a vjelo do zákazu vjezdu. Hlídka riskujícího řidiče dostihla a zastavila. Mladík řídící vozidlo byl pro podezření z několika přestupků vyzván k setrvání na místě. To však neakceptoval a započal nekontrolovaně couvat, při čemž naboural zaparkované vozidlo. Následná zběsilá jízda v protisměru jednosměrnou ulicí započala stíhání podezřelého, ke kterému se přidala také hlídka Policie ČR.

15.09.2018

Vezl na skútru spolujezdce bez helmy
Dne 15. září 2018 zastavila hlídka v Ostravě-Hrušově řidiče skútru, který vezl muže bez ochranné přilby. Při projednávání přestupku se spolujezdcem strážníci pojali podezření, že řidič motocyklu je pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla jeho přítomnost potvrzena. Podnapilý muž u sebe neměl potřebné doklady k řízení motorového vozidla, ani občanský průkaz. Následovalo tedy předvedení ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Po odhalení identity osoby bez dokladů bylo zjištěno, že byl muži vysloven zákaz řízení.

12.09.2018

Na noční prohlídku popelnic
Dne 12. září 2018 v brzkých ranních hodinách spatřila obsluha kamerového systému malé dítě v doprovodu starší osoby. Vyslaní strážníci zkontaktovali s ohledem na pozdní dobu podezřelou dvojici na zastávce MHD v Ostravě-Zábřehu. Bylo zjištěno, že se jedná o otce se sedmiletou dcerou. Ti se vydali na noční prohlídku popelnic. Z odložených kontejnerů vybírali, co se jim hodilo. Muž hlídce dále sdělil: „V pět hodin nám jede tramvaj, v šest bude dcera doma a pak může jít do školy.“ Dívka pouze dodala, že je ospalá, chodí do první třídy a tatínek ji nutí vybírat popelnice a jíst jídlo, které naleznou.

11.09.2018

Považuji se za Boha
„Považuji se za Boha, svými činy konám spravedlnost“ Takto vysvětlil své chování polapený jednadvacetiletý mladík, který hlídce dne 11. září 2018 bez okolků pověděl o svém činu, který se odehrál v Ostravě-Výškovicích. V odpoledních hodinách přijal operační technik tísňové linky oznámení od občana, že se na parkovišti pohybuje podezřelý muž. Ten měl dle oznamovatele kopat do vozidel a působit na nich viditelnou škodu. Po příjezdu na místo byl svědky popsán nejen podezřelý, také směr, kterým odešel.