> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Korfbal na ZŠ Ludgeřovice

vloženo: 13.11.2017           komentářů: 0

1.korfbalový turnaj na ZŠ Ludgeřovice

Dnes na Základní škole v Ludgeřovicích konal historicky první školní korfbalový turnaj, a to v kategorii mladších žáků U13 a starších žáků U16. V minulém školním roce proběhly na této první ukázkové hodiny zejména pro žáky prvního stupně a v tomto školním roce tak přišly na řadu první zápasy.

V plánu školy a managera Školního korfbalu Petra Kronese je i uspořádání velkého Vánočního turnaje, kterého by se mohlo zúčastnit šest třídních družstev, které by se utkaly o titul nejlepšího korfbalového družstva školy.

Výsledky kategorie U13:

ZŠ Ludgeřovice U13 A - ZŠ Ludgeřovice U13 B 1:4

Koše: Hruščincová 1 – Helfar 1, Kleglová 1, Zelenská 1, Bartáková 1

ZŠ Ludgeřovice U13 A - ZŠ Ludgeřovice U13 C 3:1

Koše: Hruščincová 3 – Kusáková 1

ZŠ Ludgeřovice U13 B - ZŠ Ludgeřovice U13 C 1:4

Koše: Bartáková 1 – Zvonková 2, Zelenská 1, Madláková 1

Tabulka po 1.kole:

1. ZŠ Ludgeřovice U13 C 2z. 2b. 5:4

2. ZŠ Ludgeřovice U13 B 2z. 2b. 5:5

3. ZŠ Ludgeřovice U13 A 2z. 2b. 4:5

Výsledky kategorie U16:

ZŠ Ludgeřovice U16 A - ZŠ Ludgeřovice U16 B 0:1

Koše: Plaček 1

ZŠ Ludgeřovice U16 A - ZŠ Ludgeřovice U16 C 0:1

Koše: Cintula 1

ZŠ Ludgeřovice U16 B - ZŠ Ludgeřovice U16 C 0:3

Koše: Smolka 2, Šula 1

Tabulka po 1.kole:

1. ZŠ Ludgeřovice U16 C 2z. 4b. 4:0

2. ZŠ Ludgeřovice U16 B 2z. 2b. 1:3

3. ZŠ Ludgeřovice U16 A 2z. 0b. 0:2

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.