Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovice v rozháraném utkání

vloženo: 10.09.2017           komentářů: 0

První vítězství nové sezony vezou Vítkovice z Olomouce. Ostravané v těžkém zápase na nepřátelském území dokázali nejprve ustát sérii vyloučení, pak sami potrestali dva prohřešky Hanáků, aby nakonec pečetili výhru ve vlastním oslabení. Exceloval opět také Patrik Bartošák.

Vybojovat první vítězství sezony se hokejisté Vítkovic vydali do Olomouce. Ani kohouti v úvodním kole neuspěli a v domácím prostředí rozhodně nechtěli přenechat sousedům ze severu Moravy další body. Ostravané chtěli na Hané zlepšit produktivitu a složit reparát po pátečním klopýtnutí se Zlínem. Po absenci v prvním kole mohli trenéři vrátit do sestavy obránce Ivana Baranku, nechyběli ani v pátek zdravotně hodně zkoušení Klok či Zdráhal. Vítkovickou první třetinu poznamenala hned čtyři vyloučení, což znamenalo, že se Ostravané nemohli dost dobře soustředit na snahu dobývat olomoucké území. Speciální defenzivní týmy modro-bílých, podpořené jistým Patrikem Bartošákem dokázaly ustát nátlak Hanáků. V pěti proti pěti rozhodně hosté bezzubě nepůsobili, Trškova střela Konrádovi vypadla. Logicky Olomouc díky přesilovkám měla více šancí, Jergl dokonce zvonil na tyč vítkovické klece, Skladaný z blízka z dorážky jen těsně přestřelil, Buc v rychlé teči před Bartošákem také neuspěl. Největší příležitost na straně Vítkovic přišla v 17. minutě při vyloučení domácího Galvase. Modro-bílí zamkli soupeře v pásmu, z mezikruží pálil nebezpečně Dej, v závěru výhody se snažil k tyči trefit Sloboda, slovenský reprezentační gólman Konrád ale ataky ostravských soupeřů dokázal ustát.

Vítkovice po přestávce přišly viditelně nabuzené, krátce po rozehrání se do slibného ataku dostal Jakub Lev, ale netrefil. Krátce na to zasáhl Roman Vlach hokejkou do obličeje Lukáše Kucseru, vysloužil si za to čtyři trestné minuty a Ostravané zdvojenou přesilovku dokázali využít. Z vrcholu přesilovkového vzorce pálil Rastislav Dej a odraženou střelu dokázal kapitán Rostislav Olesz dorazit za Konrádova záda – 0:1. Přísný metr sudích ale pokračoval, a tak se v pěti proti pěti hrálo velice sporadicky. Ostravané i ve druhé třetině prokázali úspěšnost svých týmů na oslabení. Škoda jen, že gól z úvodu druhé periody nepotvrdila přesilovková formace. Modro-bílí hráli krátce pět proti třem a pak znovu zdvojenou početní výhodu, ale tentokrát už na Konráda recept nenašli. Hanáci byli inkasovaným gólem hodně zaskočeni a z letargie se dostali až v závěru dvacetiminutovky, když se po křídle pokusil zaútočit Roman Vlach. Patrik Bartošák ale jeho střelu v poklidu vyrazil do bezpečí.

Hanáci se ve třetí třetině chtěli na Vítkovice vrhnout, z úvodního tlaku vytěžili faul a v ponechané výhodě v šesti hráčích udeřili, z kruhu tvrdou střelou zametl kotouč do klece Miroslav Holec – 1:1. Naděje domácích ale dlouho nevydržely. Ostravané zavřeli Olomouc v jejím pásmu a minutu a pět sekund po srovnání napřáhl na modré čáře Marek Hrbas, před Konrádem kotouč protečoval Roman Szturc a vrátil modro-bílé do vedení – 1:2. Celou situaci potvrdil výborným a hlavně důležitým zákrokem Patrik Bartošák, když vychytal následný brejk Viléma Buriana. Vítkovice naplno začaly využívat svého potenciálu. Soupeře dostávaly pod tlak i navzdory vlastnímu oslabení, sám se ve 44. minutě utrhl po křídle Lukáš Kucsera, ale jeho bekhend Konrád vystihl. V 50. minutě, v dalším oslabení, byli hosté blízko třetí brance. Přečíslení Deje se Lvem vypadalo hodně slibně, ale Lvův pokus o zavěšení puku pod horní tyč skončil pouze na břevně a puk se odrazil ven. Ani Květoňův únik nevyšel. Nicméně Ostravané smutnit nemuseli. V 54. minutě využili druhou početní výhodu, střelu Karola Slobody Konrád neudržel, Radoslav Tybor pohotově vyšťoural kotouč a přenechal Ondřeji Romanovi, který se z dorážky trefil přesně – 1:3. Olomoučtí cítili křivdu a tohoto pocitu se nezbavili ani později, když v 55. minutě už stadion slavil gól po důrazném průniku, nicméně sudí rozpažili, puk totiž skončil v posunuté kleci. Hanáci se snížení ovšem přece jen dočkali. V 57. minutě využil nabídnutou přesilovku Knotek a bylo znovu o co hrát – 2:3. Vítkovickým mělo být v závěru ještě větší horko, když na trestnou lavici putoval Patrik Zdráhal. Jenže Ostravané si první vítězství v sezoně vzít nenechali. V oslabení ujel po křídle Jakub Lev a přesnou střelou nedal Konrádovi šanci – 2:4. Vítkovice ustály zápas až do konce a připsaly si premiérové tři body v sezoně.

Zloděje zlákala navigace
Trojice mužů obklopující čtvrtého upoutala pozornost hlídky městské policie 17. září 2017 krátce po druhé hodině ranní. Nenechavce, který se v Ostravě-Moravské Ostravě pokusil vykrást zaparkované vozidlo, dopadli všímaví kolemjdoucí. Ke krádeži jej zlákala navigace, kterou řidič ponechal v jednom ze zaparkovaných vozidel. Muž se dokonce pokusil o útěk, ale pozornými svědky byl dostižen.

14.09.2017

Dvě lahve ve dvou dnech
Oznámení o muži, který si v prodejně potravin v Ostravě-Třebovicích otevřel lahev rumu, popíjel z ní a následně ji odmítl zaplatit, přijali strážníci 14. září 2017. Obdobným oznámením se hlídka městské policie zabývala také o den později v Ostravě-Moravské Ostravě. Na strážníky čekal stejný muž, tentokrát však vypil celou lahev. V prvním případě své počínání vysvětloval slovy: „Jsem trochu popil no co.“ V tom druhém se chvíli po vypití rumu skácel k zemi. Z důvodu akutní intoxikace alkoholem byl na místo přivolán zdravotnický personál.

11.09.2017

Na volání o pomoc reagovali pohotově
Lupič, který 11. září 2017 krátce po půlnoci v Ostravě-Moravské Ostravě vytrhl z rukou mladé ženy notebook, se z kořisti dlouho neradoval. Přepadené ženě duchapřítomně pomohla skupinka kolemjdoucích mužů. Ti útočníkovi zabránili v útěku a na místo ihned přivolali strážníky. Volání o pomoc a přetahovanou o notebook zpozoroval nejprve jeden ze svědků. Když viděl, že žena upadla a agresor se i s lupem dal na útěk, rychle zareagoval. O pomoc požádal další dva kolegy a společnými silami muže zastavili. „Udělal jsem to, přiznám se ke všemu,“ uvedl dopadený muž hlídce městské policie. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost následně převzala Policie ČR.

06.09.2017

Nakupovali ve velkém, platit ....
S batohem plným odcizeného zboží chtěl 6. září 2017 z nákupního centra v Ostravě-Třebovicích utéct 37letý muž. Jeho počínání sledoval pracovník bezpečnostní agentury, který ihned zalarmoval strážníky. Mezi zcizeným zbožím byly objeveny balíčky mandlí a pistácií, nechyběly zauzené sýry a také několik kusů čokolád. Vše za bezmála tři tisíce korun. O den později řešila hlídka městské policie obdobný případ v Ostravě-Porubě. Žena v jedné z prodejen potravin odcizila zboží za více než dva tisíce korun. Obohatit se chtěla o čokolády, konzervy tuňáka a dvě lahve javorového sirupu. Oba byli za podobné činy v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestán

31.08.2017

Počmárali okna, okapy i vozidlo
Čtveřici (16 až 17 let), která si 31. srpna 2017 v Ostravě-Hrabůvce krátila čas malováním po budovách, zaregistroval strážník v době osobního volna. Následně bylo zjištěno, že skupinka pokreslila nejen okna a okapové svody, ale také jedno motorové vozidlo. Dvě dívky a dva chlapci použili fixy modré a zelené barvy. S pozorným strážníkem, který na místo ihned přivolal hlídku městské policie, nepočítali. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost následně převzala Policie ČR.