> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mineralogické setkání na VŠB-TU

vloženo: 14.10.2016           komentářů: 0


VŠB – Technická univerzita Ostrava zve na podzimní Mineralogické setkání.

V sobotu 15. října 2016 se opět potkají zájemci o neživou přírodu. Jako již tradičně ožijí prostory auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě Mineralogickým setkáním. Akce bude probíhat od 9 do 14,30 hodin.
„Na jarní setkání se přišlo podívat zatím rekordních 1550 návštěvníků. Konání této akce se již dostalo do povědomí široké veřejnosti, a tak očekáváme, že i na tuto říjnovou si řada lidí najde cestu. Opět je přihlášeno přes 100 vystavovatelů z Čech, Slovenska i Polska, kteří představí zajímavé vzorky přírodnin. K vidění a zakoupení zde budou minerály a zkameněliny, odborná literatura i řada dalších předmětů, které se váží ke geologii a hornictví. Nebudou chybět ani výrobky z přírodnin, ať už to jsou autorské šperky či jiné ozdobné a dekorační předměty,“ informuje jedna z organizátorek Martina Polášková.
Mineralogické setkání pořádá Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO, a tak se současně mohou návštěvníci seznámit ve vstupních prostorách auly i s nabídkou studijních programů této fakulty.
„Jako pokaždé při konání této akce budou současně zdarma zpřístupněny sbírky Geologického pavilonu prof. F. Pošepného. Zájemci mohou shlédnout i nově vybudovaný geopark, který se nachází před budovou pavilonu. Ten je tvořen většími bloky hornin, které reprezentují geologickou stavbu regionu,“ sděluje odborná pracovnice sbírek Lenka Petrušková.
Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geopavilon.vsb.cz/ nebo získat na telefonním čísle 597 325 392.Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
má více než 165 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve třech univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech
v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

autor: VŠB - TU Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.