> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Korfbalové kluby Slezské Ostravy

vloženo: 16.03.2016           komentářů: 0

4. turnaj základní skupiny Slezská Ostrava v kategorii U9 a U11

Korfbalové kluby ze Slezské Ostravy se sešli v úterý 15.3. 2016 v tělocvičně ZŠ Pěší, aby sehráli již čtvrtý turnaj v této sezóně.

Turnaji žáků druhých a třetích tříd opět dominovala ZŠ Bohumínská, ale výsledky byly oproti minulým kolům vyrovnanější, neboť ostatní týmy dokázaly udělat velký výkonnostní pokrok a zápasy tak byly velmi vyrovnané a korfbalově velmi kvalitní.

ZŠ Pěší – ZŠ Bohumínská 5:7 (poločas 0:6)

Střelci: Vons 4, Holešová 1 - Nesnadný 4, Ryška 2, Konečná 1

ZŠ Bohumínská – ZŠ Chrustova 5:2 (poločas 1:1)

Střelci: Nesnadný 4, Ryška 1 – Česlík 1, Kusynová 1

ZŠ Pěší – ZŠ Chrustova 7:7 (poločas 2:2)

Střelci: Horváth 3, Vons 2, Žižková 1, Kundrát 1 – Čestlík 2, Přikryl 2, Maceiková 2, Dehner 1

Průběžná tabulka po 4.kole:

1. ZŠ Bohumínská 8z. 16b. 57:15

2. ZŠ Chrustova 8z. 6b. 33:45

3. ZŠ Pěší 8z. 2b. 23:53

Průběžná tabulka nejlepších střelců:

1. Nesnadný 29 košů

2. Ryška 17 košů

3. Konečná 11 košů

4. Svoboda 9 košů

Vons 9 košů

V kategorii U11 opět odehrály týmy velice zajímavé zápasy, ve kterých nebyla nouze o překvapivé zvraty a do střelecké listiny se zapsalo dokonce 14 úspěšných střelců a boj o krále střelců v této věkové kategorii bude vyrovnaný až do posledního kola, stejně jako boj šampióna Slezské Ostravy.

ZŠ Bohumínská – ZŠ Chrustova 4:4 (poločas 1:2)

Střelci: Bombiolka 2, Mul 1, Terelmešová 1 – Čaniga 2, Macečková 2

ZŠ Chrustova – ZŠ Pěší 10:4 (poločas 3:4)

Střelci: Čaniga 3, Horvát 3, Macečková 2, Ručka 1, Chytilová 1 – Ivanin 3, Luptáková 1

ZŠ Bohumínská – ZŠ Pěší 8:0 (poločas 4:0)

Střelci: Šupík 3, Michálková 1, Zoubek 1, Bombiolka 1, Mul 1, Sněhotová 1

Průběžná tabulka po 4.kole

1. ZŠ Chrustova 8z. 11b. 50:27

2. ZŠ Bohumínská 8z. 9b. 48:30

3. ZŠ Pěší 8z. 4b. 26:67

Průběžná tabulka nejlepších střelců:

1. Ivanin 12 košů

2. Bombiolka 11 košů

3. Horvát 10 košů

4. Mul 9 košů

Macečková 9 košů

5. Ručka 8 košů

6. Bochniová 7 košů

Čaniga 7 košů

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

25.10.2016

Kapesní zlodějíček doplatil
Kapesní zlodějíček doplatil na své jednání díky strážníkovi v civilu Při čekání na autobusové zastávce dopadl strážník ve svém osobním volnu dne 25. října 2016 v městské části Ostrava-Poruba kapesního zloděje. Drzý kapsář na křik okradeného staršího muže: „Vraťte mi peněženku, pomoc!!!“ nijak nereagoval a pouze kvapnějším krokem odcházel ze zastávky. Poškozený muž se dokonce pokusil zastavit podezřelého z kapesní krádeže, ten se mu ale vytrhnul, a navíc jej počastoval vulgárními nadávkami. Když neuniformovaný strážník zjistil skutečnosti, bez dalšího zdržování se vydal pronásledovat prchající osobu. Po vyřčených výzvách: „Jménem zákona stůjte, městská policie!!!“ již podezřelý muž utíkal z místa činu, při tom odhodil ukradenou peněženku do trávy. Strážník muže doběhl a po potyčce, ve které se podezřelý muž intenzivně bránil, jej omezil na osobní svobodě do příjezdu Policie České republiky. Ta si celou věc přebrala k dalšímu šetření.

24.10.2016

Hmaty, chvaty, pouta, převoz na policii
Hmaty, chvaty, pouta, převoz na policii a protialkoholní stanici Všechny tyto úkony musela zrealizovat hlídka městské policie, aby zabránila muži dne 24. října 2016 v městské části Ostrava-Vítkovice vážně narušovat veřejný pořádek. Muž, který v odpoledních hodinách konzumoval alkoholický nápoj v místech, kde je to zakázáno, se choval agresivně a vulgárně. Ani výzvy strážníků nepřinutily nezdvořilce k nápravě svého chování. Na řadu tedy přišly donucovací prostředky a pouta. Muž byl následně převezen a ztotožněn na Policii České republiky. Agresor neměl potřebu se ukáznit ani po předchozích peripetiích, a jelikož byl posilněnou notnou dávkou alkoholu, přišlo na řadu umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Vulgárního a agresivního přestupce trest za své chování neminul. Nejenže musí uhradit nemalou částku za pobyt na „záchytce“, ale také s ním byl, po odeznění akutní intoxikace, přestupek projednán v blokovém řízení.

21.10.2016

Z té tramvaje nevystoupím
Oznámení o cestujícím, který v Ostravě-Porubě odmítá opustit tramvaj, přijali ostravští strážníci v pátek 21. října 2016 chvíli před polednem. Přestože podnapilý 46letý muž neměl platnou jízdenku, tvrdošíjně se držel sedadla a odmítal vůz opustit. „Nic vám neukážu a nikde nejdu“, reagoval na výzvu strážníků. Jelikož byl muž pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování, předala jej hlídka městské policie lékaři na protialkoholní záchytnou stanici. Dechová zkouška ukázala téměř dvě a půl promile alkoholu.

21.10.2016

Opilý muž spadl z nástupiště
O velkém štěstí může hovořit 38letý muž, kterému strážníci v pátek 21. října 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě pomáhali po pádu do kolejiště. Na nebezpečnou situaci upozornila hlídku městské policie všímavá svědkyně. Přestože se strážníkům povedlo muže vytáhnout zpět do bezpečí, bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu a nedokáže se udržet na nohou. Dechová zkouška prokázala přítomnost více než 2,3 promile alkoholu.

20.10.2016

Přecházení na přechodu
Přecházení na přechodu pro chodce není vždy zárukou bezpečí O tom se přesvědčila chodkyně dne 20. října 2016, která přecházela přes přechod pro chodce v Ostravě-Mariánských Horách. K dopravní nehodě došlo ve večerních hodinách za snížené viditelnosti. Hlídka městské policie přivolala na místo rychlou záchrannou službu, jelikož žena utrpěla zranění. Následně si celou věc přebrala k dalšímu šetření Policie České republiky. V souvislosti s přicházejícím sychravým počasím a zhoršenou viditelností doporučujeme všem chodcům, aby využívali reflexních prvků nejen ze zákonné povinnosti, a při přecházení vozovky dbali zvýšené opatrnosti.