> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 1

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

18.02.2017

Kradl ve sběrném dvoře
Kradl ve sběrném dvoře, odnést si chtěl vrtačku i měď Pozornost na sebe mladý muž upoutal 18. února 2017 v Ostravě-Radvanicích. Pohyboval se v areálu sběrného dvoru, vytahoval věci z kontejnerů a následně je přehazoval přes plot. Strážníkům se 24letého zloděje podařilo rychle dopadnout. Mladík se z místa pokusil utéct, dostižen byl asi po sto metrech. Hlídce městské policie následně uvedl, že vrtačku, kterou má u sebe, našel ležet u plotu sběrny. Strážníkům ukázal místo nálezu a poté i odhozený igelitový pytel se zhruba pěti kilogramy měděných drátů. Událost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

13.02.2017

Jednomu byl řidičský průkaz zabaven
Pozornost strážníků zaujal 13. února 2017 krátce po dvacáté hodině 32letý muž, který v Ostravě-Moravské Ostravě nerespektoval hned trojici dopravních značek. Řidič strážníkům tvrdil, že u sebe potřebné doklady nemá. Ověřením však vyšlo najevo, že držitelem řidičského oprávnění nikdy nebyl. Orientační dechová zkouška u něj navíc prokázala přítomnost alkoholu, která přesahovala půl promile. Další jízdu mu zakázala přivolaná hlídka Policie ČR. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o den později v Ostravě-Slezské Ostravě. Řidič vozidla projížděl nočními ulicemi bez zapnutého osvětlení. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že 31letý muž má soudem vyslovený zákaz řízení. K dalšímu opatření si jej tak převzala Policie ČR.

13.02.2017

Chodí po domě a prodávají elektřinu
Podomní prodejci, kteří 13. února 2017 nabízeli obyvatelům jednoho z obytných domů v Ostravě-Slezské Ostravě smlouvy na levnější elektřinu, budou nyní své počínání muset vysvětlovat správnímu orgánu. Upozornili na ně všímaví občané. Strážníci zastihli dvojici prodejců právě ve chvíli, kdy nájemníkům poskytovali možnost levnějšího odběru energií. Podezření z přestupku spáchané porušením nařízení statutárního města Ostravy bylo hlídkou městské policie oznámeno příslušnému správnímu orgánu. Jen v loňském roce řešili ostravští strážníci 69 obdobných případů.

10.02.2017

Neshoda mezi bratry vyústila v bitku
K fyzickému napadení mezi dvěma muži vyjížděli strážníci 10. února 2017 do Ostravy-Kunčiček. Spor o televizní anténu skončil vyraženým zubem a otřesem mozku. Konflikt ohlásila matka obou aktérů. Strážníkům uvedla, že důvodem sváru byl televizní program. Mladší z bratrů následně upřesnil, že potyčka vznikla kvůli televizní anténě v bytě. Dále doplnil, že jej 34letý bratr tloukl pěstmi do hlavy a obličeje, čímž mu způsobil zranění. Zároveň trval na podání trestního oznámení. Strážníci na místo ihned přivolali lékařský personál a poučili poškozeného 29letého muže o dalším postupu.

05.02.2017

Do psa surově kopal a bil jej vodítkem
Oznámení o podnapilém muži, který před jedním z barů v Ostravě-Porubě týrá svého psa, přijali strážníci 5. února 2017 krátce po jednadvacáté hodině. Staršího muže si k dalšímu šetření převzala přivolaná hlídka Policie ČR. Svědci události zasahujícím strážníkům sdělili, že senior měl do svého psa surově kopat a bít jej vodítkem. Ten naopak tvrdil, že se ničeho takového nedopustil. Když však chtěl 68letý muž místo opustit, pes ho odmítal následovat. Senior reagoval surovým taháním za vodítko a následně začal do psa kopat. Ve svém jednání ustal až po výzvě hlídky městské policie. O psa se postarala odchytová služba, muže si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.