> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 1

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

17.01.2017

Přistižen při pálení kabelů
Informaci o muži, který pod jedním z mostů v Ostravě-Vítkovicích pálí zbytky elektrických kabelů, přijali strážníci 17. ledna 2017 krátce po poledni. Hlídka městské policie na místě nalezla nejen 40letého muže a doutnající hromádku drátů, ale především nepořádek způsobený odpadem z izolace. Muž strážníkům uvedl, že opálené měděné dráty jsou sice jeho, ale nepořádek uklidit odmítá. „Už tady byl i jiný bordel a já se s tím nebudu špinit,“ vysvětloval. Jelikož muž ani po poskytnutí nezbytné součinnosti nemohl prokázat svou totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR. Celá událost byla následně oznámena příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

17.01.2017

Zlákaly ji autíčka
Ke kuriózní krádeži vyjížděli strážníci 17. ledna 2017 do prodejny hraček v Ostravě-Moravské Ostravě. Přestože si 38letá zlodějka při krádeži počínala obratně, bezpečnostní rám se jí ošálit nepodařilo. Žena při odchodu z prodejny „spustila“ signalizační prvky bezpečnostní brány. Následně zaměstnancům prodejny předložila k nahlédnutí tašku, ve které měla ukryty dva kusy autíček v celkové hodnotě 380 Kč. Jelikož byla za obdobný čin v posledních třech letech odsouzena či potrestána, převzala si ji k dalšímu opatření Policie ČR.

14.01.2017

Nechtěla otevřít dveře
Jen pár minut potřebovali strážníci k dopadení agresivního pasažéra, který 14. ledna 2017 v Ostravě-Třebovicích vulgárně napadal řidičku autobusu, následně úmyslně prokopnul skleněnou výplň předních dveří a dal se na útěk. Díky podrobnému popisu se 34letého muže povedlo hlídce městské policie rychle vypátrat. Agresor měl v průběhu incidentu verbálně útočit také na ostatní cestující a v nadávkách pokračoval i po svém dopadení. Strážníkům vysvětloval, že řidička nechtěla otevřít dveře, tak je zkrátka vybil. Celou událost si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

11.01.2017

K rozbití okna jej vedl nedostatek peněz
K rozbití okna jej vedl nedostatek peněz a vztek Řinčení skla upoutalo pozornost hlídky městské policie 11. ledna 2017 pár minut po třetí hodině ranní. Mladík, který pomocí zámkové dlažby vysklil okno jedné z firem v Ostravě-Moravské Ostravě, byl strážníky vzápětí dopaden. Přestože se 19letý muž pokoušel z místa nenápadně vytratit, hlídku městské policie nepřelstil. Svůj čin následně vysvětloval tím, že trpí nedostatkem finančních prostředků a má velký vztek. Celá událost byla k dalšímu šetření předána Policii ČR.

07.01.2017

Sedmnáct ukopnutých zrcátek
Oznámení o trojici mužů, která se v Ostravě-Porubě baví rozbíjením zpětných zrcátek zaparkovaných vozidel, přijali strážníci 7. ledna 2017 krátce po třetí hodiny ranní. Na místě události objevila hlídka městské policie poškozená zrcátka u 17 automobilů. Trojici mladíků ve věku 25, 28 a 30 let nalezli strážníci ve vedlejší ulici. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo ihned přivolána hlídka Policie ČR, která si celou událost převzala k dalšímu šetření