> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 1

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

25.03.2017

Nejprve ji srazil k zemi, poté okradl
K napadení mladé ženy došlo 25. března 2017 krátce před třetí hodinou ranní v Ostravě-Moravské Ostravě. Agresivní 47letý muž svou oběť povalil na zem, pak jí z ramene strhl kabelku. Napadená 25letá žena popsala hlídce městské policie celý incident a následně také označila útočníka, který postával o kus dále. Jeho dopadení tak bylo jen dílem okamžiku. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost převzala Policie ČR.

22.03.2017

Přišel pro pas, skončil v poutech
Odeslání na špatnou přepážku v budově Magistrátu rozčílilo občana natolik, že při zpáteční cestě napadl strážného, jenž mu tuto informaci podal. Celý incident se stal dne 22. 3. 2017 v Moravské Ostravě v dopoledních hodinách, kdy strážný budovy Magistrátu města Ostravy zřejmě poradil občanovi špatnou přepážku k vyřízení cestovního dokladu. Po zbytečném patnáctiminutovém čekání tato skutečnost roznítila čtyřicetiletého muže natolik, že při cestě k turniketu pro nový lístek uviděl dotyčného strážného, na kterého křičel a následně mu rozčílením vrazil pěstí do obličeje. Celé události přihlížel kolega strážný, který ihned zareagoval, a společnými silami muže zpacifikovali. Hluk a hlasitý křik v budově MMO zaslechla právě procházející hlídka městské policie, která spatřila muže, který opakovaně vykřikoval nesrozumitelné nadávky, také se neustále pokoušel fyzicky napadat oba strážné. Rozezlený útočník nešel uklidnit ani hlídkou MP, proto mu byly do příjezdu policie ČR nasazeny pouta. Následně útočník skončil v šetření Policie ČR pro trestní čin Výtržnictví.

17.03.2017

Jeden jel v protisměru
Jeden jel v protisměru, druhý překročil rychlost, oba měli vysloven zákaz řízení Nejvyšší dovolenou rychlost v obci o téměř třicet kilometrů v hodině překročil 35letý muž 17. března 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. 42letého řidiče, který jel v protisměru, řešili strážníci o den později v Ostravě-Zábřehu. Nejenže se muži dopustili přestupků v dopravě, následnou kontrolou bylo navíc zjištěno, že oběma byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Události si tak k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

16.03.2017

Dívka zkolabovala při cestě tramvají
K události došlo v Ostravě-Svinově 16. března 2017 krátce před polednem. Mladá žena se náhle zhroutila na podlahu vozu a upadla do bezvědomí. Hlídka městské policie cestující stejnou tramvají ženě okamžitě poskytla první pomoc. Strážníci dívku uvedli do stabilizované polohy a do příjezdu rychlé záchranné služby sledovali její dýchání.

15.03.2017

Senior linka znovu zachraňovala
Dvakrát vyjížděli 15. března 2017 ostravští strážníci k aktivovaným tlačítkům pomoci. Krátce po deváté hodině ranní spěchali do Ostravy Poruby, o pár hodin později zase chvátali k seniorce bydlící v Moravské Ostravě. V prvním případě nalezla hlídka městské policie ležet na zemi 81letou ženu. Seniorka měla závratě a stěžovala si na bolest v oblasti pánve. Strážníci na místo ihned přivolali zdravotnický personál. Obdobně dopadla také druhá událost. Ženu z Ostravy-Moravské Ostravy trápily potíže s dýcháním. Lékaři v obou případech rozhodli o okamžitém převozu do nemocnice.