> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 0

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.12.2016

Útok zahájil hozením „burgeru“
Sporu dvou mužů si strážníci povšimli 7. prosince 2016 pět minut před třetí hodinou ranní v Ostravě-Moravské Ostravě. Vzájemné překřikování vyústilo až ve fyzické napadení. Eskalaci konfliktu hlídka městské policie zabránila. Hlasitou výměnu názorů znenadání utnul jeden z mužů, když po svém protivníkovi mrštil hamburger. Následně jej uchopil za oděv a napřáhl k ráně. V tu chvíli byli již strážníci na místě. Podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

02.12.2016

Pokus o sebevraždu
Tíživá životní situace dovedla muže až k pokusu o sebevraždu K záchraně života 50letého muže vedla 2. prosince 2016 v Ostravě-Svinově spolupráce strážníků a policistky. Osoby, jež stála za zábradlím na ochozu mostu přímo nad železniční tratí, si hlídka městské policie povšimla pět minut po sedmé hodině ranní. V těsné blízkosti zdrceného muže stála žena, která se s ním pokoušela komunikovat. Později se ukázalo, že šlo o policistku. Strážníci využili chvíle, kdy byla pozornost muže soustředěna na ženu a úchopem za paže a hrudník jej pohotově přetáhli do bezpečí. Zachráněný muž posléze všem zúčastněným za jejich čin poděkoval. Na místo se následně dostavil lékařský personál i hlídka Policie ČR, která si celou událost převzala.

28.11.2016

Podnapilý muž poškodil vybavení tramvaje
Oznámení o agresivním 27letém muži, který v Ostravě-Moravské Ostravě poničil interiér tramvaje, přijali strážníci 28. listopadu 2016. Jelikož způsobená škoda přesáhla částku pěti tisíc korun, byla událost k dalšímu šetření předána Policii ČR. Opilý muž zatlačil na jedno ze sedadel takovou silou, že jej utrhl. Následně se pokusil rozbít skleněnou výplň okna. Muž se po příjezdu strážníků uklidnil. Dechová zkouška odhalila více než dvě promile alkoholu.

27.11.2016

Lžíce, vidličky a nože
Kuriózní krádeží se 27. listopadu 2016 zabývali strážníci v Ostravě-Plesné. Sada příborů v hodnotě téměř 5 600 Kč se 31letému muži zalíbila natolik, že se ji rozhodl ukrást. V oddělení domácích potřeb si zboží schoval do tašky a poté prošel pokladní zónou, aniž by ho zaplatil. Jeho počínání sledovala pracovnice bezpečnostní agentury, která ihned zalarmovala strážníky.

26.11.2016

První pokus odcizit kabelku
První pokus odcizit kabelku muži nevyšel, při druhém jej lapili strážníci Zloděje, který krátce po sobě zaútočil na dvě ženy, dopadla hlídka městské policie v ranních hodinách 26. listopadu 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě. První z obětí se ataku 24letého muže ubránila a incident oznámila strážníkovi. Díky podrobnému popisu se agresora povedlo vypátrat a to právě ve chvíli, kdy útočil podruhé. Při prvním pokusu jej zahnal křik ženy. Druhou z obětí však muž přitlačil ke zdi a pokusil se jí vytrhnout kabelku. Když spatřil blížícího se strážníka, dal se okamžitě na útěk. Spolupráce hlídek městské policie jeho úprku rychle zabránila.