> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 0

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

24.10.2016

Hmaty, chvaty, pouta, převoz na policii
Hmaty, chvaty, pouta, převoz na policii a protialkoholní stanici Všechny tyto úkony musela zrealizovat hlídka městské policie, aby zabránila muži dne 24. října 2016 v městské části Ostrava-Vítkovice vážně narušovat veřejný pořádek. Muž, který v odpoledních hodinách konzumoval alkoholický nápoj v místech, kde je to zakázáno, se choval agresivně a vulgárně. Ani výzvy strážníků nepřinutily nezdvořilce k nápravě svého chování. Na řadu tedy přišly donucovací prostředky a pouta. Muž byl následně převezen a ztotožněn na Policii České republiky. Agresor neměl potřebu se ukáznit ani po předchozích peripetiích, a jelikož byl posilněnou notnou dávkou alkoholu, přišlo na řadu umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Vulgárního a agresivního přestupce trest za své chování neminul. Nejenže musí uhradit nemalou částku za pobyt na „záchytce“, ale také s ním byl, po odeznění akutní intoxikace, přestupek projednán v blokovém řízení.

21.10.2016

Z té tramvaje nevystoupím
Oznámení o cestujícím, který v Ostravě-Porubě odmítá opustit tramvaj, přijali ostravští strážníci v pátek 21. října 2016 chvíli před polednem. Přestože podnapilý 46letý muž neměl platnou jízdenku, tvrdošíjně se držel sedadla a odmítal vůz opustit. „Nic vám neukážu a nikde nejdu“, reagoval na výzvu strážníků. Jelikož byl muž pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování, předala jej hlídka městské policie lékaři na protialkoholní záchytnou stanici. Dechová zkouška ukázala téměř dvě a půl promile alkoholu.

21.10.2016

Opilý muž spadl z nástupiště
O velkém štěstí může hovořit 38letý muž, kterému strážníci v pátek 21. října 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě pomáhali po pádu do kolejiště. Na nebezpečnou situaci upozornila hlídku městské policie všímavá svědkyně. Přestože se strážníkům povedlo muže vytáhnout zpět do bezpečí, bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu a nedokáže se udržet na nohou. Dechová zkouška prokázala přítomnost více než 2,3 promile alkoholu.

20.10.2016

Přecházení na přechodu
Přecházení na přechodu pro chodce není vždy zárukou bezpečí O tom se přesvědčila chodkyně dne 20. října 2016, která přecházela přes přechod pro chodce v Ostravě-Mariánských Horách. K dopravní nehodě došlo ve večerních hodinách za snížené viditelnosti. Hlídka městské policie přivolala na místo rychlou záchrannou službu, jelikož žena utrpěla zranění. Následně si celou věc přebrala k dalšímu šetření Policie České republiky. V souvislosti s přicházejícím sychravým počasím a zhoršenou viditelností doporučujeme všem chodcům, aby využívali reflexních prvků nejen ze zákonné povinnosti, a při přecházení vozovky dbali zvýšené opatrnosti.

15.10.2016

Rozdával rány a ničil interiér baru
S prosbou o pomoc se na strážníky 15. října 2016 obrátila rozrušená žena, která chtěla v jednom z barů v Ostravě-Svinově zabránit stupňujícím se útokům 34letého muže. Agresor bezdůvodně napadal ostatní hosty a poškodil také vybavení provozovny. Hlídky městské policie dorazily na místo právě ve chvíli, kdy se do potyčky zapojilo několik dalších návštěvníků baru. Eskalaci konfliktu strážníci včas zabránili. Celou událost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.