> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 1

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

18.05.2017

Jsem známý prodejce „perníku“.......
Jsem známý prodejce „perníku“, pomstím se vám! Strážník obsluhující kamerový systém dne 18. května 2017 zaregistroval agresivní chování muže, který se nacházel na terminálu Hranečník v Ostravě-Slezské Ostravě. Zde kopal do automatu s občerstvením. Na místo byla vyslána nejbližší hlídka, ta podezřelého zahlédla nastupovat do autobusu. Jelikož silně podnapilý muž nechtěl dobrovolně opustit dopravní prostředek ke zjištění jeho totožnost, byly použity donucovací prostředky. Následovalo předvedení na obvodní oddělení státní policie, nelichotivé nadávky a likvidační průpovídky, muž se totiž označil za známého prodejce „perníku“.

15.05.2017

Žena šla vynést odpadky
Na tísňovou linku oznámila několik minut po půl osmé večer dne 15. 5. 2017 žena, že pohřešuje své dvě děti. Žena odešla vynést odpadky a při svém návratu měla nalézt otevřené dveře bytu, děti se uvnitř nenacházely. Žena měla nejprve děti hledat sama, přičemž měla zjistit, že její děti byly viděny venku s hračkou (plyšovým tučňákem). K pátrání po dětech bylo povoláno několik hlídek a policisté oddělení hlídkové služby děti nalezli pár minut po osmé hodině večerní.

12.05.2017

Po chodníku a na kradeném bicyklu
Neukázněného 43letého cyklisty si hlídka městské policie povšimla 12. května 2017 poblíž jedné ze základních škol v Ostravě-Jihu. Na dotaz strážníků, proč jezdí po chodníku, muž odpověděl, že si to neuvědomil a omlouvá se. Dále uvedl, že čeká na kamaráda, kterému má kolo vrátit. Podezřelé chování a nepoměrná velikost kola vedla hlídku městské policie k ověření výrobního čísla. Kontrola prokázala, že jízdní kolo je vedeno jako odcizené.

06.05.2017

Útěk z místa nehody
Na muže, který 6. května 2017 v Ostravě-Hošťálkovicích nezvládl řízení a naboural do stromu, upozornil hlídku městské policie pozorný svědek. Řidič vozidla se z místa nehody pokusil utéct, záhy byl dopaden. Následná dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu ve výši téměř 1,8 promile. 50letý řidič se chtěl hlídce městské policie ztratit v zalesněném porostu. Po chvíli byl dostižen na okraji lesa. Strážníkům sdělil, že má po třetí noční a je unavený. Na dotaz, zda před jízdou požil alkoholický nápoj, přiznal, že si po noční něco málo vypil.

03.05.2017

Dopaden při krádeži ananasů
Kuriózním případem se zabývali strážníci 3. května 2017 v jedné z prodejen v Ostravě-Moravské Ostravě. Odcizení čtyř kusů ovoce v hodnotě zhruba 270 Kč bude 21letý mladík vysvětlovat správnímu orgánu. Zloděj se hbitě naklonil do prodejního stánku a odcizil čtyři ananasy. Následně je ukryl do tašky a pokusil se z místa odejít. V útěku mu zabránil pracovník bezpečnostní agentury, který na místo ihned přivolal hlídku městské policie.