> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 0

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

22.08.2016

Sousedské spory řešili násilím
Dvakrát vyjížděli v pondělí 22. srpna 2016 ostravští strážníci k neshodám mezi sousedy. Krátce po půlnoci zasahovali v Ostravě-Zábřehu. Boucháním do dveří 26letého muže chtěl 71letý senior učinit přítrž rušení nočního klidu. Po vzájemné potyčce skončil s tržnou ránou na hlavě. Strážníci zraněnému seniorovi poskytli první pomoc, poté si jej převzal přivolaný zdravotnický personál. O pár hodin později řešila hlídka městské policie obdobnou událost v Ostravě-Radvanicích. Také zde přerostla sousedská pře ve fyzické napadení. 35letý muž svého o 31let staršího souseda kopl do břicha. Dalšímu útoku zabránili až strážníci.

17.08.2016

Společnými silami lapili kapsářku
Díky všímavosti pracovnice prodejny potravin v Ostravě-Moravské Ostravě se ve středu 17. srpna 2016 strážníkům povedlo dopadnout 39letou ženu, která okradla zákaznici obchodu. Prodavačka pohotově zalarmovala poblíž stojícího strážníka-okrskáře, který prchající zlodějku po pár metrech dostihl. Dopadená žena peněženku ihned odhodila na zem a strážníkovi sdělila: „Jsem těhotná a nic jsem neudělala.“ Po chvíli na místo doběhla také zaměstnankyně prodejny. „Viděla jsem, jak zákaznici vytáhla z tašky peněženku a snažila se z prodejny odejít“, uvedla hlídce městské policie.

17.08.2016

Z odcizeného batohu se dlouho neradovali
„Stůjte, vraťte mi ten batoh“, zaslechla ve středu 17. srpna 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě hlídka městské policie. Dopadení dvojice chlapců ve věku 13 a 18 let, která 50letému muži sebrala batoh, bylo otázkou okamžiku. Okradený muž zakročujícím strážníkům uvedl, že k incidentu došlo, když čekal na tramvajové zastávce. Poté upřesnil, že mladíci byli dokonce ve třech. Starší z chlapců následně přiznal, že to byl on, kdo muži batoh z ramene strhl.

15.08.2016

Ukradené boty si chtěl uchovat násilím
Ukradené boty si chtěl uchovat násilím, se strážníkem v civilu však nepočítal Volání o pomoc upoutalo pozornost strážníka, který 15. srpna 2016 v době osobní volna nakupoval v jedné z prodejen sportovních potřeb v Ostravě-Zábřehu. Agresivní zloděj zde napadl pracovníka bezpečnostní agentury i zaměstnance prodejny. Ti se mu totiž pokusili zabránit v útěku. Strážník duchapřítomně zareagoval a agresorovi v dalších útocích zabránil. Značkové botasky chtěl muž odcizit za každou cenu a nezdráhal se proti ostraze použít i slzotvorný prostředek. Nakonec zaútočil i na samotného strážníka. Obuv v hodnotě 1299 Kč byla vrácena zpět do prodeje, zloděje si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

15.08.2016

„Tu brusku jsem našel“
Kradmým pohybem mezi stromy na sebe 15. srpna 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě upozornil 38letý muž. Poté co jej strážníci oslovili, muž se lekl a odhodil na zem igelitovou tašku, v níž byla ukryta elektrická bruska. Bližší kontrola okolí vedla také k nalezení elektrické vrtačky a následně i vypáčeného vozidla stavební firmy. Hlídka městské policie muže zpozorovala hodinu po půlnoci. „Šel jsem se vymočit a kopl jsem do tašky, ve které byla bruska. Chtěl jsem si ji nechat, když jsem ji našel“, vysvětloval strážníkům.