> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 0

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.05.2016

Zraněná žena volala o pomoc
Naléhavé volání o pomoc zaslechly v pátek 20. května 2016 v jednom z bytů v Ostravě-Porubě dvě sociální pracovnice, které zde prováděly pravidelnou návštěvu. Pohotová reakce hlídky městské policie zabránila nejhoršímu. Sociální pracovnice uvedly, že když se na ženu snažily dozvonit, zaslechly volání o pomoc. Nakonec se 53letá žena přestala ozývat úplně. Jelikož měly pracovnice obavu o její život, přivolaly na místo strážnice. Ty se nejprve pokusily s nájemnicí bytu komunikovat, když však uslyšely sténání a slova „pomoc umírám“ okamžitě zareagovaly. Jelikož měla hlídka městské policie důvodné obavy z bezprostředního ohrožení ženina života, přistoupila k vykopnutí vstupních dveří. Strážnice v bytě skutečně objevily ležící, zraněnou ženu. Přestože byla žena dezorientovaná, hlídce městské policie sdělila, že upadla z invalidního vozíku a udeřila se do temene hlavy. Strážnice na místo okamžitě přivolaly rychlou záchrannou službu s lékařem, který rozhodl o jejím převozu do nemocnice. Hlídka městské policie následně zajistila také opětovné uzamčení bytu.

20.05.2016

Strážníci řešili hned dva případy
První případ se odehrál v pátek 20. května 2016 v Ostravě-Zábřehu, kdy zaměstnankyně prodejny potravin strážníkům oznámila, že v obchodě se nachází asi 2-3letý chlapec, a to bez doprovodu rodičů. Žena strážníkům dále uvedla, že chlapeček se jí svěřil s tím, že táta je v práci a maminka pryč. Jelikož v nejbližším okolí nebyl nikdo, kdo by dítko postrádal, strážníci přivolali Policii ČR, která si celou událost i chlapce převzala. Obdobný případ řešili strážníci také v neděli 22. května 2016 v Ostravě-Hrabůvce. Oznámení přijali od 21letého mladíka, který spatřil chlapce ve věku 2-3let, kterak se na odrážedle prohání po silnici. Chlapeček byl bez doprovodu dospělé osoby. Muž dále uvedl, že klučinu málem srazilo jedno z projíždějících vozidel, a proto jej zastavil a přivolal strážníky. Ti následnou kontrolou zjistili, že se jedná o chlapce, který je pohřešován.

16.05.2016

Jel na pervitinu.
Strážníci zastavili zmateného řidiče. Ukázalo se, že byl pod vlivem drog Rozpačitou jízdou na sebe 16. května 2016 krátce po třetí hodině ranní upozornil 28letý řidič v Ostravě-Muglinově. Přestože strážníky provedená dechová zkouška přítomnost alkoholu vyloučila, situaci nepodcenili a přivolali na místo Policii ČR. Následný test na přítomnost drog prokázal, že muž řídí pod vlivem pervitinu.

15.05.2016

Tramvajová zastávka jako místo .
Podnapilého muže, který se 15. května 2016 rozhodl přenocovat v jedné z tramvajových zastávek v Ostravě-Hrabůvce, probudili až hlídkující strážníci. Poté, co hlídka městské policie zjistila, že muž je zdravotně v pořádku, upozornila jej na nepořádek, který kolem sebe má. Muž strážníkům přiznal, že odhozené nedopalky a prázdná lahev od piva jsou jeho. Na výzvu hlídky městské policie, aby předložil doklad totožnosti, však reagoval velmi podrážděně. Strážníky začal vulgárně napadat a nakonec se před nimi pokusil utéct. Agresivita 29letého muže se stále stupňovala, nakonec se přestal zcela ovládat. Následně provedená orientační dechová zkouška u něj odhalila téměř 2,5 promile alkoholu. Lékař tak rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici.

14.05.2016

Hodnota odcizeného textilu
S neobvyklou krádeží se v sobotu 14. května 2016 setkali strážníci v jedné z prodejen textilu v Ostravě-Jihu. Muž a žena zde odcizili zboží v celkové hodnotě 9 751 Kč. Zaměstnanec bezpečnostní agentury hlídce městské policie uvedl, že spatřil muže a ženu, kterak berou zboží z regálů a ukrývají ho do tašek. Následně se vydali k pokladní zóně, kterou prošli, aniž by toto zboží zaplatili. Dvojice byla pro podezření ze spáchání trestného činu předána Policie ČR k dalšímu šetření.