> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Leden s korfbalem na BiGy v Porubě

vloženo: 26.01.2016           komentářů: 1

Leden s korfbalem na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Během měsíce ledna tohoto roku byl korfbal představen studentům Biskupského Gymnázia v Ostravě Porubě. Korfbal si měli možnost aktivně vyzkoušet žáci v širokém věkovém spektru, a to mezi 12. až 19. rokem. Zástupci Českého korfbalového svazu pod vedením managera projektu Školního korfbalu Petra Kronese zde vyučovali korfbal tři dny a korfbal měl mezi místními studenty skutečně pozitivní ohlas. Hráči předváděli výborné sportovní výkony, zaujetí pro hru i snahu pro naučení se novému a zdokonalování se v získaných dovednostech.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

22.04.2017

Obnažoval se před hosty
Dne 22. dubna 2017 ve večerních hodinách byla vyslána hlídka do restauračního zařízení v Ostravě-Porubě, kde se měl jeden z hostů dopustit trestného činu výtržnictví. Po příjezdu strážníků na místo bylo ověřováno protiprávní jednání jednoho z hostů, který měl nejen okolní hosty obtěžovat, ale také vulgárně napadat a před přítomnými ženami se obnažovat. Samotný výtržník však tvrdil, že tu pouze pokojně sedí a slaví sportovní vítězství. Samotní hosté se však ohradili proti vysvětlení, které podal podezřelý, a trvali na opačné verzi jeho chování. Po sepsání výpovědí byla na místo přivolaná hlídka policistů ČR, kteří si podezření opírající se o svědectví hostů převzali k dalšímu šetření.

17.04.2017

Sedmdesát hledaných či pohřešovaných
Tolik osob nalezli ostravští strážníci v prvním čtvrtletí roku 2017. V dubnu už jich přibylo dalších třináct. Hledaného muže vypátrala v Ostravě-Vítkovicích hlídka městské policie i 18. dubna 2017. Hlídka ve stejném složení objevila jen o pár hodin později  v Ostravě-Dubině také 16letého mladíka. O den později v Ostravě-Moravské Ostravě oslovili strážníci-preventisté 14letého hocha v domnění, že se jedná o záškoláka. Nakonec se ukázalo, že chlapec je na útěku z diagnostického ústavu a pátrají po něm policisté. Zatímco v roce 2015 dosáhl počet objevených hledaných a pohřešovaných osob čísla 272, v loňském roce to bylo celkem 321.

12.04.2017

Se zákazem řízení v zákazu vjezdu
V působnosti zákazové značky byl legitimován překvapený řidič, který dne 12. dubna 2017 v Ostravě – Moravské Ostravě nerespektoval svislé dopravní značení „Zákaz vjezdu - mimo vozidel záchranné služby, městské hromadné dopravy a hasičského záchranného sboru“. Při zpáteční cestě v protisměru byl muž za volantem řešen strážníkem, který lustrací dle rozlomeného občanského průkazu zjistil, že osoba má vyslovený zákaz řízení.

07.04.2017

Při zjišťování totožnosti
Dne 7. dubna 2017 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka strážníků městské policie do domu v Ostravě–Zábřehu, kde se měla nacházet ležící osoba. Banální situace se však změnila v okamžiku, kdy se dotyčný začal sebepoškozovat. Po příjezdu na místo nalezli strážníci na schodech alkoholem či jinou návykovou látkou posilněnou osobu, která se dle svých slov na chodbu přišla „pouze“ vyspat. Při zjišťování totožnosti se muž neočekávaně rozběhl proti výtahovým dveřím a opakované do nich narážel tělem. Z důvodné obavy o zdraví a život kontrolované osoby, byl strážníky spoután a předán přivolanému lékařskému personálu.

07.04.2017

Maskovaný muž mě udeřil železnou tyčí
Velké štěstí měl v pátek odpoledne v Ostravě-Kunčičkách starší muž, který si za pomocí tlačítka Senior linky, přivolal na pomoc hlídku městské policie. Přímo v jeho obydlí jej totiž přepadl muž v kukle. Agresor udeřil bezbranného seniora do hlavy tyčí, čímž mu způsobil krvácející zranění na hlavě a obličeji. Z místa si útočník odnesl finanční hotovost. Strážníci na místo události okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu s lékařem a hlídku Policie ČR. Do příjezdu obou složek zajišťovala hlídka městské policie místo trestného činu a poskytovala seniorovi první pomoc.