> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představení korfbalu na BiGy.

vloženo: 11.01.2016           komentářů: 0

Představení korfbalu na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Na začátku tohoto týdne byl korfbal představen i studentům další víceleté střední školy v Ostravě. Ukázkové hodiny pro přítomné studenty i učitele, do kterých zapojili jak žáci z prvních ročníků, tak i studenti z maturitního ročníku, byly vedeny managerem projektu Školního korfbalu Petrem Kronesem. Korfbal měl u místních studentů velice pozitivní ohlas a další ukázkové hodiny na této škole proběhnou v následujících týdnech tak, aby byly osloveny všechny studijní ročníky.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.07.2016

Na hřbitov se vydal krást
Oznámení o muži, který se s nožem v ruce potuluje po hřbitově v Ostravě-Slezské Ostravě, přijali strážníci ve středu 20. července 2016 večer. Z nočního návštěvníka se nakonec vyklubal zloděj náhrobních ozdob. Na dotaz strážníků, co na hřbitově pohledává po zavírací době, muž uvedl, že byl navštívit hrob své bývalé družky. Hlídka městské policie u 47letého muže nakonec objevila nejen nůž, ale také několik náhrobních sošek. „Já jsem sošky nevzal, někdo mi je do batohu musel schovat,“ hájil se před strážníky. Celou událost si následně převzala Policie ČR.

19.07.2016

První měl vysloven zákaz řízení
Dvojici nezodpovědných řidičů řešili v těchto dnech strážníci v Ostravě-Moravské Ostravě. Nevšední zakončení měla 19. července 2016 událost, kdy byl hlídkou městské policie zastaven 24letý řidič, který překročil nejvyšší dovolenou rychlost v obci. Mladík strážníkům nemohl prokázat svou totožnost, byl tak k jejímu zjištění předveden na Policii ČR. Následná kontrola odhalila, že muž má vysloven zákaz řízení. Policisté si jej ihned převzali k dalšímu opatření. Druhá událost se odehrála ve středu 20. července 2016. Podnapilý 39letý řidič na sebe upozornil hlasitým troubením. Následně nerespektoval dopravní značení a zamířil přímo do zákazu vjezdu. Když se jej strážnice dotázaly, zda pil alkohol, přiznal, že ano. Dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 2,71 promile alkoholu.

18.07.2016

Pro prezentaci svých výtvorů si vybrali
Hlídka městské policie 18. července 2016 krátce po třiadvacáté hodině dopadla mladou trojici, která vytvořila na zeď tržiště v Ostravě-Porubě tři černé nápisy. Skupinku „umělců“ si pro podezření ze spáchání trestného činu následně převzala Policie ČR. Strážníci spatřili mladou partu právě ve chvíli, kdy si prohlížela popsanou zeď. Dalším vodítkem byl silný zápach barvící látky. Přestože měla trojice barvou potřísněné ruce i části oděvu, k autorství se nikdo z nich nepřiznal.

18.07.2016

Rodiče dětí (5 a 7) byli tak opilí,
Rodiče dětí (5 a 7) byli tak opilí, že nebyli schopni chůze Usínající opilou ženu a jejího 7letého syna objevili strážníci 18. července 2016 v Ostravě-Slezské Ostravě. Žena obtížně komunikovala, nebyla schopna chůze a nedokázala ani zvednout zvonící mobilní telefon. Pro malého chlapce si nakonec přijel jeho otec. Strážníkům uvedl, že družka měla synka vyzvednout ze školky a přijít s ním domů. Poté doplnil, že syna zaopatří, ale o družku se v takovém stavu postarat nedokáže. Ženě bylo dechovou zkouškou naměřeno 2,91 promile alkoholu. Lékař následně rozhodl o jejím umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Událost byla strážníky oznámena orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Dva dny nato ve středu 20. července 2016 řešili strážníci obdobný případ v Ostravě-Moravské Ostravě. Hlídka městské policie spatřila silně podnapilého muže na lavičce tramvajové zastávky. Vedle něj seděla jeho 5letá dcerka. Muž nebyl schopen samostatné chůze ani souvislé komunikace. Dechová zkouška odhalila přítomnost alkoholu ve výši bezmála 2,6 promile.

16.07.2016

Terčem útoku se stalo zpětné zrcátko
Kopem do zpětného zrcátka jednoho ze zaparkovaných vozidel v Ostravě-Moravské Ostravě si v brzkých ranních hodinách 16. července 2016 vybíjel svou zlost 23letý mladík. Krátce nato byl strážníky dopaden u vlastního vozu. Když hlídka městské policie mladého muže požádala o vysvětlení, ten se velmi podivoval. Strážníkům přiznal, že skutečně do cizího automobilu kopal, ale dodal: „A co má být? Vždyť se se nic tak hrozného nestalo.“ Nejenže muž svým kopancem způsobil vyhnutí zrcátka, ale došlo také k rozbití jeho skleněné výplně. Celou událost si následně k dalšímu šetření převzala Policie ČR.