> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představení korfbalu na BiGy.

vloženo: 11.01.2016           komentářů: 1

Představení korfbalu na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Na začátku tohoto týdne byl korfbal představen i studentům další víceleté střední školy v Ostravě. Ukázkové hodiny pro přítomné studenty i učitele, do kterých zapojili jak žáci z prvních ročníků, tak i studenti z maturitního ročníku, byly vedeny managerem projektu Školního korfbalu Petrem Kronesem. Korfbal měl u místních studentů velice pozitivní ohlas a další ukázkové hodiny na této škole proběhnou v následujících týdnech tak, aby byly osloveny všechny studijní ročníky.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

24.06.2017

Z okna letěly plechovky, hrnec, televizo
Oznámení o muži, který v Ostravě-Slezské Ostravě hází věci po lidech, přijali strážníci 24. června 2017 krátce před jednadvacátou hodinou. Podnapilému 37letému muži se nelíbila skupinka osob sedící před domem a tak se rozhodl jednat. V krátkém sledu tak z třetího patra vylétlo několik předmětů. Hlídka městské policie na místě objevila také čtveřici svědků, která se ukrývala pod dřevěným přístřeškem. Na podnapilého útočníka narazili strážníci v chodbě domu. Ten přesto pokračoval v agresivním chování a skupině osob vyhrožoval: “Pustím na vás svého psa, který vás zabije a vyžere vám střeva." Následně provedená dechová zkouška u něj potvrdila přes dvě promile alkoholu. K dalšímu opatření si muže převzala Policie ČR.

19.06.2017

Skleněné výplně zastávek
Informace o mladém muži, který v Ostravě-Porubě hlasitě křičí a hází kameny do oken, přijali strážníci 19. června 2017 hodinu po půlnoci. Přestože nakonec nedošlo ke škodám na majetku, své jednání bude mladík vysvětlovat příslušnému správnímu orgánu. Své počínání obhajoval tím, že má vztek, protože jej vyhodila matka z domu. Přes přítomnost hlídky městské policie 25letý muž opakovaně pokřikoval na projíždějící tramvaje a snažil se vstupovat do kolejiště. Orientační dechová zkouška u něj prokázala přítomnost více než dvou promile alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování a tím bezprostředně ohrožoval sebe a veřejný pořádek, lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici.

18.06.2017

Podpis trénoval na fasádě domu
Mladého sprejera dopadla hlídka městské policie 18. června 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. Nápis modré barvy o velikosti 80 x 50 cm namaloval 24letý muž na zeď bytového domu krátce před druhou hodinou ranní. Přestože se mladík pokoušel sprej před strážníky ukrýt, nepochodil. Následně se k autorství podpisu přiznal.

17.06.2017

Pokus o sebevraždu.
Také o den později zabránili strážníci pokusu o sebevraždu. Skokem z mostní konstrukce chtěla ukončit svůj život 19letá dívka. K události došlo v Ostravě-Moravské Ostravě. Strážníci spatřili mladou ženu právě ve chvíli, kdy se nakláněla přes zábradlí. Dívka se strážníky nejprve odmítala mluvit, poté se však rozplakala a hlídce městské policie sdělila: „Všechno je špatně. Chci se zabít. V České republice je deset milionů lidí a o jednoho méně nebo více nevadí.“ Muže i ženy se následně ujal zdravotnický personál. Obě události si převzala Policie ČR.

16.06.2017

Skokem z výšky chtěli ukončit svůj život
Hned dvakrát zabránili v těchto dnech ostravští strážníci sebevražedným úmyslům. Nejprve 16. června 2017 v Ostravě-Výškovicích, kde chtěl skoncovat se životem 33letý muž. Strážníky zalarmovala jeho příbuzná. Muž si způsobil řezná poranění na rukou a poté se zamkl v jednom z pokojů bytu. Po krátkém rozhovoru strážníkům sdělil, že odmítá dál komunikovat a jde skočit. Hlídka městské policie reagovala pohotově, vykopla dveře a muže, který se již vykláněl z okna, dostala do bezpečí.