> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představení korfbalu na BiGy.

vloženo: 11.01.2016           komentářů: 0

Představení korfbalu na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Na začátku tohoto týdne byl korfbal představen i studentům další víceleté střední školy v Ostravě. Ukázkové hodiny pro přítomné studenty i učitele, do kterých zapojili jak žáci z prvních ročníků, tak i studenti z maturitního ročníku, byly vedeny managerem projektu Školního korfbalu Petrem Kronesem. Korfbal měl u místních studentů velice pozitivní ohlas a další ukázkové hodiny na této škole proběhnou v následujících týdnech tak, aby byly osloveny všechny studijní ročníky.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

27.06.2016

„Chyťte ho, ukradl mi peněženku!“
Pohotovou reakci předvedl v pondělí dopoledne 27. června 2016 strážník, který v době osobního volna dopadl v Ostravě-Porubě zloděje peněženky. Mladík si k loupeži vyhlédl 64letou ženu. Volno trávil strážník ve své garáži, když zaslechl volání o pomoc, duchapřítomně zareagoval. Záhy byl 24letý lupič dopaden. Krátce nato se na místo dostavila hlídka městské policie, kterou na incident upozornily dvě svědkyně. Okradená žena strážníkům uvedla: „Procházela jsem po chodníku v blízkosti řadových garáží a tento muž ke mně zezadu přistoupil a vytrhl mi z ruky igelitovou tašku, ve které mám peněženku s hotovostí a kreditní kartou.“ Pro podezření ze spáchání trestného činu si muže k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

24.06.2016

Strážníci lapili dalšího sprejera.
Poškodil fasádu domu. Zhruba desítku nápisů na jeden z bytových domů v Ostravě-Porubě vytvořil v pátek 24. června 2016 25letý sprejer. Pro podezření ze spáchání trestného činu si jej následně převzala Policie ČR. Hlídka městské policie spatřila podezřelou dvojici mladíků krátce před druhou hodinou ranní. Jeden z mužů klečel u zdi domu a maloval na ni nápisy, druhý se rozhlížel po okolí. Mladíci po sobě zanechali asi deset červených graffiti, přičemž největší měřilo bezmála půl metru na šířku a pět metrů na délku. Přestože se komplici povedlo uprchnout, hlavní autor byl strážníky dopaden.

23.06.2016

Ke „zkrášlení“ mostní konstrukce
Pilíře jednoho z mostů v Ostravě-Moravské Ostravě se v pondělí 23. června 2016 krátce po třetí hodině ranní staly terčem dvojice sprejerů. Přestože se jednomu z mužů povedlo v nepřehledném terénu strážníkům uprchnout, druhý byl dopaden. Povedená dvojka vytvořila na mostní konstrukci celkem tři nápisy o průměrné velikosti dvou metrů na šířku a metru a půl na délku. Dopadený 36letý muž byl pro podezření ze spáchání trestného činu předán Policii ČR.

20.06.2016

Nejprve ženu slovně urážel
Agresivním výpadům ze strany neznámého muže musela 20. června 2016 čelit 41letá žena, která navštívila jeden z barů v Ostravě-Porubě. Útočník ženu častoval nevybíravými výrazy, poté ji srazil k zemi, uchopil za paži a odtáhl ven z provozovny. Na incident strážníky upozornila obsluha baru. Hlídka městské policie další eskalaci konfliktu zabránila. Jelikož si napadená žena stěžovala na silnou bolest ruky, byl na místo přivolán zdravotnický personál. 47letého muže si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala hlídka Policie ČR.

18.06.2016

Mladý muž pomohl dopadnout vykradače aut
Všímavý mladík významnou měrou přispěl k dopadení 44letého muže, který 18. června 2016 v Ostravě-Mariánských Horách násilně vnikl do uzamčeného vozidla. Díky podrobnému určení místa události se strážníkům podařilo zloděje rychle dopadnout. Pozorný 17letý svědek upozornil hlídku městské policie na muže, který rozbil okénko jednoho ze zaparkovaných vozidel. Strážníci podezřelého přistihli právě ve chvíli, kdy prohledával interiér vozu. Muž hlídce městské policie přiznal, že okénko osobního automobilu rozbil. Následně u něj strážníci objevili také odcizenou autonavigaci. Celou událost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.