> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Představení korfbalu na BiGy.

vloženo: 11.01.2016           komentářů: 0

Představení korfbalu na Biskupském Gymnáziu v Ostravě Porubě

Na začátku tohoto týdne byl korfbal představen i studentům další víceleté střední školy v Ostravě. Ukázkové hodiny pro přítomné studenty i učitele, do kterých zapojili jak žáci z prvních ročníků, tak i studenti z maturitního ročníku, byly vedeny managerem projektu Školního korfbalu Petrem Kronesem. Korfbal měl u místních studentů velice pozitivní ohlas a další ukázkové hodiny na této škole proběhnou v následujících týdnech tak, aby byly osloveny všechny studijní ročníky.

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

21.10.2016

Z té tramvaje nevystoupím
Oznámení o cestujícím, který v Ostravě-Porubě odmítá opustit tramvaj, přijali ostravští strážníci v pátek 21. října 2016 chvíli před polednem. Přestože podnapilý 46letý muž neměl platnou jízdenku, tvrdošíjně se držel sedadla a odmítal vůz opustit. „Nic vám neukážu a nikde nejdu“, reagoval na výzvu strážníků. Jelikož byl muž pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování, předala jej hlídka městské policie lékaři na protialkoholní záchytnou stanici. Dechová zkouška ukázala téměř dvě a půl promile alkoholu.

21.10.2016

Opilý muž spadl z nástupiště
O velkém štěstí může hovořit 38letý muž, kterému strážníci v pátek 21. října 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě pomáhali po pádu do kolejiště. Na nebezpečnou situaci upozornila hlídku městské policie všímavá svědkyně. Přestože se strážníkům povedlo muže vytáhnout zpět do bezpečí, bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu a nedokáže se udržet na nohou. Dechová zkouška prokázala přítomnost více než 2,3 promile alkoholu.

20.10.2016

Přecházení na přechodu
Přecházení na přechodu pro chodce není vždy zárukou bezpečí O tom se přesvědčila chodkyně dne 20. října 2016, která přecházela přes přechod pro chodce v Ostravě-Mariánských Horách. K dopravní nehodě došlo ve večerních hodinách za snížené viditelnosti. Hlídka městské policie přivolala na místo rychlou záchrannou službu, jelikož žena utrpěla zranění. Následně si celou věc přebrala k dalšímu šetření Policie České republiky. V souvislosti s přicházejícím sychravým počasím a zhoršenou viditelností doporučujeme všem chodcům, aby využívali reflexních prvků nejen ze zákonné povinnosti, a při přecházení vozovky dbali zvýšené opatrnosti.

15.10.2016

Rozdával rány a ničil interiér baru
S prosbou o pomoc se na strážníky 15. října 2016 obrátila rozrušená žena, která chtěla v jednom z barů v Ostravě-Svinově zabránit stupňujícím se útokům 34letého muže. Agresor bezdůvodně napadal ostatní hosty a poškodil také vybavení provozovny. Hlídky městské policie dorazily na místo právě ve chvíli, kdy se do potyčky zapojilo několik dalších návštěvníků baru. Eskalaci konfliktu strážníci včas zabránili. Celou událost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.

14.10.2016

Bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
Mladý řidič na sebe 14. října 2016 v Ostravě-Přívoze upozornil zhasnutými světlomety a jízdou v protisměru. Ujet hlídce městské policie se mu nezdařilo. Nejenže 21letý muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, ale navíc řídil opilý. Mladík strážníkům uvedl: „Řidičský průkaz nevlastním a nikdy jsem jej nevlastnil a doklady od vozidla u sebe nemám.“ Jelikož bylo patrné, že je muž pod vlivem alkoholu, byl vyzván k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl téměř 1,6 promile alkoholu.