> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník pokračuje v přípravě

vloženo: 30.06.2014           komentářů: 0


Baník pokračuje v přípravě, už bez Čuljaka


Po úspěšném turné ve východních Čechách, kde baníkovci zvítězili nad Ružomberokem i Trenčínem, od pondělka opět trénují doma na Bazalech. S týmem už se připravují navrátilci z dovolené, záložníci Derrick Mensah a Dyjan Carlos de Azevedo, v průběhu týdne se očekává také přílet útočníka Francise Narha. Mužstvo naopak opustil sedmadvacetiletý chorvatský obránce Tomislav Čuljak.

Levý obránce či záložník byl v Baníku na zkoušce od počátku letní přípravy a nastoupil v obou zápasech se slovenskými soupeři. Proti Ružomberoku odehrál druhý poločas, s Trenčínem byl střídán po šedesáti minutách. „Svým přístupem ani výkony v utkáních nás nezklamal, ale po důkladném vyhodnocení všech parametrů, které u nově příchozích hráčů sledujeme, jsme se nakonec rozhodli jej neangažovat,“ řekl sportovní manažer Radek Slončík.

O šanci nosit modrobílý dres se bude nadále ucházet kolumbijský útočník Victor Zapata Caicedo, který by měl nastoupit v prvních přípravných zápasech na domácí půdě. Baník se nejprve ve středu 2. července od 17:00 na Bazalech utká s účastníkem polské Ekstraklasy, týmem Podbeskidzie Bialsko-Biala. V sobotu pak opět na tréninkovém hřišti č. 2,tentokrát však v čase 10:15, změří síly s regionálním rivalem z Třince.

Současný široký kádr A mužstva, ve kterém je celkem osmadvacet hráčů, čekají v rámci letní přípravy ještě další dva zápasy, a to v rakouském Lindabrunnu s ruským Amkarem Perm (ve středu 9. července) a na Bazalech se Zlínem (v sobotu 12. července). „Poté už budeme složení mužstva zužovat do finální podoby, ve které se představí v domácí generálce na ligu proti druholigovému Táborsku,“ doplnil Slončík.

Text a foto: Tomáš Svoboda

autor: www.fcb.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

30.01.2019

Hokejoví „fanoušci“ se porvali v MHD
Dne 30. ledna 2019 prováděli strážníci městské policie výkon služby v souvislosti s přesunem hokejových fanoušků dopravním prostředkem MHD v Ostravě-Porubě. Na jedné ze zastávek přiběhla k dopravnímu prostředku skupina osob, začala kopat do dveří, bušit do oken a po vstupu dovnitř napadla fanoušky soupeřícího týmu.

26.01.2019

Rozbil dveře v hotelu
Dne 26. ledna 2019 řešili strážníci v Ostravě-Vítkovicích oznámení z hotelu, kde se nacházela osoba, která vulgárně napadala hosty a odmítala prostory opustit. Hlídka na místě zjistila muže, který byl zde také ubytovaný, ale neustále bušil na dveře ostatních ubytovaných hostů a vulgárně je obtěžoval. Muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky, si nakonec sbalil své věci a objekt opustil. Před vchodem se však najednou rozběhl k vedlejším dveřím, které poškodil - rozbil skleněnou výplň a poškodil rám - a následně se rozběhl zpět do hotelu.

22.01.2019

Neměl jízdenku, ohrozil Asistenty
Na agresivního cestujícího narazili strážníci v noci dne 22. ledna 2019, kdy doprovázeli Asistenty přepravy DPO v tramvaji v Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách. Muž, který neměl platný jízdní doklad, byl z přepravy Asistenty vyloučen, což nesl velmi nelibě. Začal slovně napadat strážníky i Asistenty přepravy a vyhrožovat jim. S jedním z přítomných si celou situaci chtěl vyřídit i „ručně“. Nepomohlo ani uklidňování jiným cestujícím, který cestoval společně s agresorem. Strážníci se situaci s mladým mužem, který byl zjevně pod vlivem návykové látky, snažili uklidnit, ovšem bez výsledku. Mladý muž i nadále pokračoval v nadávkách směřující ke všem přítomným. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy se muž ohnal po jednom ze strážníků a pokusil se ho udeřit. Na řadu musely přijít donucovací prostředky.

20.01.2019

Pavouci velcí jako pěst!
Nedělní odpoledne 20. ledna 2019 přišel na linku 156 netradiční hovor od jednoho muže z Ostravy-Poruby. Ten oznámil, že se pod jeho postelí nacházejí agresivní skákající pavouci, kteří jsou velcí jako lidská pěst. Strážníci však na místě našli pouze jednoho uhynulého pavouka o velikosti cca 1,5 cm. Muž byl náležitě poučen o možném dalším postupu, především aby v obdobných situacích kontaktoval deratizační firmu.

20.01.2019

Vrtal v neděli, porušil vyhlášku města
V neděli 20. ledna 2019 dopoledne byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Mariánských Hor. Zde si obyvatelé bytového domu stěžovali na stavební práce a vrtání, které se ozývalo z jednoho z bytů. Strážníci situaci na místě vyřešili pokutou příkazem na místě a osobu řádné poučili, aby nadále v činnosti nepokračovala.