> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník pokračuje v přípravě

vloženo: 30.06.2014           komentářů: 0


Baník pokračuje v přípravě, už bez Čuljaka


Po úspěšném turné ve východních Čechách, kde baníkovci zvítězili nad Ružomberokem i Trenčínem, od pondělka opět trénují doma na Bazalech. S týmem už se připravují navrátilci z dovolené, záložníci Derrick Mensah a Dyjan Carlos de Azevedo, v průběhu týdne se očekává také přílet útočníka Francise Narha. Mužstvo naopak opustil sedmadvacetiletý chorvatský obránce Tomislav Čuljak.

Levý obránce či záložník byl v Baníku na zkoušce od počátku letní přípravy a nastoupil v obou zápasech se slovenskými soupeři. Proti Ružomberoku odehrál druhý poločas, s Trenčínem byl střídán po šedesáti minutách. „Svým přístupem ani výkony v utkáních nás nezklamal, ale po důkladném vyhodnocení všech parametrů, které u nově příchozích hráčů sledujeme, jsme se nakonec rozhodli jej neangažovat,“ řekl sportovní manažer Radek Slončík.

O šanci nosit modrobílý dres se bude nadále ucházet kolumbijský útočník Victor Zapata Caicedo, který by měl nastoupit v prvních přípravných zápasech na domácí půdě. Baník se nejprve ve středu 2. července od 17:00 na Bazalech utká s účastníkem polské Ekstraklasy, týmem Podbeskidzie Bialsko-Biala. V sobotu pak opět na tréninkovém hřišti č. 2,tentokrát však v čase 10:15, změří síly s regionálním rivalem z Třince.

Současný široký kádr A mužstva, ve kterém je celkem osmadvacet hráčů, čekají v rámci letní přípravy ještě další dva zápasy, a to v rakouském Lindabrunnu s ruským Amkarem Perm (ve středu 9. července) a na Bazalech se Zlínem (v sobotu 12. července). „Poté už budeme složení mužstva zužovat do finální podoby, ve které se představí v domácí generálce na ligu proti druholigovému Táborsku,“ doplnil Slončík.

Text a foto: Tomáš Svoboda

autor: www.fcb.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

16.07.2019

Na zaměstnance není spoleh!
Tak to si zřejmě říká provozovatel jedné z restaurací v centru města, odkud dne 16.07.2019 servírka, která pracovala brigádně, vzala utrženou hotovost a po krátkém vzkazu, který na místě zanechala, provozovnu opustila. Muž byl tedy poučen, aby se po vyčíslení způsobené škody dostavil na Policii ČR a řešil zde protiprávní jednání teď již bývalé zaměstnankyně.

16.07.2019

Senior si se zlodějem hravě poradil
Dne 16.07.2019 zaslechla hlídka MP hlasitý křik na nástupišti dopravního terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě. Rychle se proto přesunula na místo. Zde spatřili muže (65 let), který se vypořádával s o poznání mladším mužem (37 let). Jakmile senior spatřil strážníky, sdělil, že mu zadržený muž z tašky, která mu visela přes rameno, odcizil mobilní telefon. Naštěstí si počínání zloděje všiml a mobilní telefon mu z ruky vytrhl.

15.07.2019

Pomoci se doma žena nedovolala
Hodinu po půlnoci volala na linku 156 zoufalá seniorka (75 let). Operátorce sdělila, že se jí při cestě na toaletu zamotala hlava a ona upadla. Teď nemůže sama vstát. Leží na zemi a neví si rady. V bytě se sice nacházel její manžel, ale ten spal ve vedlejší místnosti, ale volání o pomoc jej nevzbudilo. Navíc manžel je invalidní, tak by stejně nebyl schopen potřebnou pomoc poskytnout. Strážníkům se naštěstí po několika pokusech bouchání a zvonění podařilo muže (79 let) vzbudit. Ten byt otevřel a strážníci tak mohli ženě pomoci vstát.

15.07.2019

Lup si odnášel v kufru a taškách
Bohužel pro něj to vzal přes zahradu oznamovatele.V ranních hodinách oznámil občan na linku 156, že se mu po pozemku pohybuje neznámý muž s kufrem a taškami. Uvedl jeho popis a směr, kterým se následně neznámý vydal. Podezřelý muž byl hlídkou spatřen na zastávce MHD, kde seděl a čekal v přístřešku. Zde bylo zjištěno, že obsahem příručních zavazadel byly vedle elektroniky a dalších věcí také dokumenty obsahující osobní údaje cizí osoby bydlící nedaleko místa prověřování.

10.07.2019

Muže napadli, vláčeli po zemi
Dne 10.07.2019 v ranních hodinách spatřil strážník zabezpečující obsluhu městského kamerového systému, jak dva muži v centru Ostravy fyzicky napadli dalšího muže. Toho následně uchopili za nohy a vláčeli jej po zemi a nakonec ho zase fyzicky napadli a okradli o finanční hotovost. Oba agresoři (20 a 21 let) byli strážníky zadrženi na základě udaného popisu.